egeçep logo
EGEÇEP 12. Kurultayı'na Davetlisiniz

Ege Bölgesi'nin ve ülkemizin doğa, kültür ve kent haklarını korumak üzere yürüttüğümüz mücadelemizin geçen bir yılını değerlendirmek ve önümüzdeki süreci planlamak için tüm bileşenlerimizi ve tüm yaşam savunucularını 25 Şubat 2018 Pazar günü saat 10.30'da Tepekule Kongre Merkezi, İnşaat Mühendisleri Odası Konferans Salonu'na Egeçep 12. Kurultayı'na davet ediyoruz. Sizleri de aramızda görmekten onur duyacağız.

YAŞAMI SAVUNMAKTAN VAZGEÇMEYECEĞİZ!

Son günlerde, yaşamı savunanlara yönelik saldırılar hız kazanmış görünüyor. Antalya’da, taş ocaklarına karşı mücadele veren Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin öldürülmesinden sonra, yine Antalya’da, Alakır Nehrini Koruma mücadelesi veren Birhan Erkutlu ve Tuğba Günal çiftinin yaşam alanlarına yönelik silahlı tacizin rastlantı olmadığına inanıyoruz.

MIZRAK TORBAYA SIĞMIYOR!

Meclis Başkanlığı'na 27 Eylül’de sunulan “Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı”ndan çevre talanı çıktı. 10 Ekim Salı günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda maddeleri üzerinde  görüşmelere başlanacak olan Torba Tasarının 54, 55, 56 ve 61 maddeleri Türkiye doğasında, dağlarında, ovalarında, ormanlarında, meralarında, yaşam alanlarında geri dönüşü olmayacak yıkımlara yol açacaktır.

İzmir Körfez Geçişi’nin önü işte böyle açıldı!

 İzmir Körfez Geçişi projesinin önünü açtığı söylenen USAK kararında iki 'çevre örgütü'nün de imzası var!..

Gazeteci Gökmen Ulu’nun Gözaltına Alınmasını Kınıyoruz

Geçtiğimiz günlerde İzmir’de gözaltına alınıp İstanbul’a götürülen Sözcü Gazetesi Muhabiri Gökmen Ulu’nun gözaltına alınması muhalif basına yönelik baskıların son halkalarından birisidir. Gökmen Ulu bir gazetecidir. Gazetecilerin yaptıkları haberler, programlar ve sosyal medyadan paylaştıkları görüşler nedeniyle kovuşturmaya uğraması, tutuklanması, cezalandırılması, işten atılması ve ülke dışına gitmek zorunda kalması asla kabul edilemez.

UCUZ SİYASİ POLEMİKLER DEĞİL SUYA ERİŞİM HAKKI SAĞLAYIN!

UCUZ SİYASİ POLEMİKLER DEĞİL SUYA ERİŞİM HAKKI SAĞLAYIN!

İzmir’de üç gündür Buca ve Gaziemir’in tamamında, Karabağlar’ın ise bir kısmında sular kesik. Nedeni; Tahtalı Barajı ile arıtma tesisi arasındaki 2,2 metre çapındaki borunun çatlaması. Belediye çaresiz, yurttaş ne yapsın? O baştan çaresiz. Herkes en azından yapılan açıklama doğru çıksın bugün gece yarısı sular gelsin diye dua ediyor.

Su Kesintisi Acil Basın Açıklamasına Davet Bugün (17 Mart) 16.00 Şirinyer Pazaryeri Migros önü

BASINA VE KAMUOYUNA

KAMUOYUNA: Boş bidonlarınızı alın gelin

Tarih: 17 Mayıs 2017, Çarşamba
Saat: 16.00
Yer: Şirinyer Pazaryeri Migros önü

Boş bidonlarınız, özgün güncel dövizleriniz ile tüm yurttaşlarımızı bekliyoruz.

Saygılarımızla...

EGE ÇEVRE VE KÜLTÜR PLATFORMU (EGEÇEP) YÜRÜTME KURULU

ÇİNE ALABANDA FESTİVALİNDEYDİK

 EGEÇEP olarak bu yıl birincisi gerçekleştirilen Alaban'da Kültür ve bahar Festivaline katılmak için Aydın Çine'deydik. Aydın'ın yanı sıra, Muğla'dan ve Yatağandan gelen ekoloji örgütlerinin buluşmasının da gerçekleştirildiği etkinliklerde, 4 Haziran 2017 Pazar günü Söke Kisir'de yapılacak olan panel-forum'un duyurusunun yer aldığı bildirilerimizi dağıttık.

Festival haberi: 
https://www.evrensel.net/haber/318833/1-alabanda-kultur-ve-bahar-senligi-duzenlendi
LATMOS ŞENLİKLERİNE GİDİYORUZ

 LATMOS KARAKAYA ŞENLİKLERİNE GİDİYORUZ

8 Bin yıllık kaya resimlerinin kuvars-felspat madenciliği tehdidinde olduğu Latmos'a Karakaya Şenliklerine gidiyoruz. Aydın Söke yakınlarındaki bölge aynı zamanda geçmişte yapılan uranyum ladenciliği nedeniyle yoğun kanser olaylarının yaşandığı Kisir Köyü'nede çok yakın. Koşullar uygun olursa Kisir'de de birer çay molası verebiliriz.

30 Nisan Pazar günü yapılacak etkinliklere katılmak isteyen arkadaşlar 28 Nisan saat 17.00'ye kadar Turgut İnel'e (0532 5823125) isimlerini yazdırmaları gerekmekte. 

Araç saat: 08:30 da İzmir Büyükşehir Belediye önünden hareket edecek..

NOT: Etkinlik yol gideri katılımcılar tarafından paylaşılacaktır (Katılımcı sayısına göre tutulacak aracın ücreti sonrası netleşecek) 

EGEÇEP YÜRÜTME KURULU

EGEÇEP'E İNTERNET ÜZERİNDEN BAĞIŞ VE AİDAT ÖDEMELERİNİZİ YAPABİLİRSİNİZ

 İnternet üzerinden online bağış ve aidat ödemeleriniz için sayfanın en üstündeki "Bağış" yazan yere tıklayınız

12345678910...Copyright © Ege Çevre ve Kültür Platformu