egeçep logo
HABER ARŞİVİ
YÜRÜTME KURULU ÜYEMİZ UĞUR GÖÇMÜŞ SERBEST BIRAKILSIN!

Toplumsal muhalefete ve ekoloji mücadelesine yönelik yıldırma politikaları devam ediyor. Belgeselci dostlarımız Kazım Kızıl ve Anıl Deveci'nin ardından bileşenimiz Halkevleri üyesi Uğur Göçmüş de "Hayır" sonucunun YSK hilesi ile gaspına karşı çıktığı için gözaltında. Hileli seçimi, oylarına sahip çıkanları gözaltına alarak meşru kılamazsınız. Yürütme Kurulu üyemiz Uğur GÖÇMÜŞ ile en demokratik haklarını kullanarak oylarına sahip çıkan tüm demokrasi ve yaşam savunucuları derhal serbest bırakılmalıdır.
Devamı
BORNOVA TOHUM TAKAS ŞENLİĞİNDEYDİK

Yerel Tohum Derneği Bornova Tohum Takas Şenliğinde EGEÇEP Standı çocuklarla şenlendi. Yerel Tohum yaşamdır. Küçük doğa dostları tohumlara da sahip çıkıyorlar. Dünya da hiç bir çocuk ağlamasın. Kahkahalarí gökyüzünde çınlasın. Hakettikleri gibi bayram havasında geçsin günleri...
Devamı
EGEÇEP'E DESTEK OLMAK İSTER MİSİNİZ?

Sevda Yaşamadair Budak da EGEÇEP'e internetten bağış yaptı. Teşekkür ediyoruz
Devamı
BERGAMA'DA ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ VE ÇEVRE KONUŞULDU

Bergama'da EGEÇEP ve Bergama Çevre Platformu öncülüğünde 'Anayasa Değişikliği ve Çevre' konulu panel düzenlendi.
Devamı
PANEL-FORUM: ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ VE ÇEVRE

EGEÇEP ve Bergama Çevre Platformu'nun ortak düzenlediği "Anayasa Değişikliği ve Çevre" başlıklı panel-forum için 27 Mart Pazartesi günü Bergamada'yız.
Devamı
DÜNYA SU GÜNÜ BASIN AÇIKLAMASI: SUYA SAHİP ÇIKIN!

Bugün dünya su günü suyu yok eden kirleten politikaların yürütücülerinin hamasi boş laflarına kanmayın. Suya sahip çıkın, suyu savunmak, geleceği savunmaktır, suyu savunmak yaşamı savunmaktır, bir gün değil her gün!
Devamı
EVRENSEL: EGEÇEP 11. Kurultayı sonuç bildirgesi açıklandı

EGEÇEP 11. Bileşenler Kurultayı Sonuç Bildirgesi açıklandı. 26 Şubat 2017 tarihinde Tepekule Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen EGEÇEP 11. Kurultayı'na Ege Bölgesinde yaşam savunucu mücadelesi veren birçok ekoloji örgütü katılmıştı.
Devamı
EGEÇEP 11. BİLEŞENLER KURULTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ

26 Şubat 2017 tarihinde Tepekule Kongre Merkezi İnşaat Mühendisleri Odası Salonunda gerçekleştirdiğimiz EGEÇEP 11. Bileşenler Kurultayı'na Ege Bölgesinde yaşam savunucu mücadelesi veren birçok ekoloji örgütü katıldı. Bileşen örgütlerin kendi yerellerindeki mücadele deneyimleri ve süreçleri ile ilgili bilgilendirmelerin yanı sıra kurultayın en önemli gündem maddelerinden birisi 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan Anayasa değişikliği referandumu oldu.
Devamı
EGEÇEP'e Bağış İçin Banka Hesap Numaraları

MÜŞTERİ ADI: EGEÇEP DERNEĞİ IBAN: TR48 0006 4000 0013 4082 1956 44 ŞUBE: İş Bankası Konak Şubesi 3408 HESAP NO: 2195644
Devamı
DERNEK GENEL KURUL DUYURUSU

Egeçep Platformu Derneği Yönetim Kurulu’nun 06.01.2017 tarihli toplantısında aldığı karar gereğince, Olağan Genel Kurul toplantısının 19.02.2017 tarihinde Saat:16.00’da dernek merkezinde yapılması, çoğunluğun sağlanamaması halinde ise aynı gündem maddeleri ile 26.02.2017 tarihinde saat:16.00’da Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi'nde yapılmasına karar verilmiştir.
Devamı
BASIN AÇIKLAMASI: Büyükşehir Emin misin, CHP Hukuksuzluğa Ortak mısın?

18 Aralık – 29 Ocak tarihleri arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni, hukuksuz Kültürpark Projesi’ni Koruma Kurulu’ndan çekmeye, Sancak Holding’in hukuksuz Folkart Basmane Gökdelenleri’ne hizmet birimlerini taşımaktan vazgeçmeye davet eden iki dilekçe için imza kampanyası sürdürdük. Alsancak ve Karşıyaka’ya imza masaları açmayı planlarken, uzak semtlerde yaşayan kentine ve doğaya duyarlı yurttaşlarımızın telefonla, mesajla ve masalarda yüz yüze bize ilettikleri istekleri ve ısrarlarıyla masalarımızı Bornova, Gaziemir, Şirinyer, Üçkuyular’a taşıdık. Narlıdere, Çiğli gibi bazı ilçelerden gelen isteklere ise elimizdeki olanaklarla karşılık veremedik. Bazen yağmur altında, bazen dondurucu soğukta 2-3 saat masalarımızı açık tuttuk.
Devamı
Basın Açıklaması Daveti: Büyükşehir Emin misin CHP Hukuksuzluğa Ortak mısın?

Bileşeni olduğumuz Kültürpark Platformu'nun basın açıklaması. Yer: İzmir Büyükşehir Belediyesi önü Tarih: 1 Şubat 2017, Çarşamba Saat:12.30
Devamı
GAZETECİLER AYDIN ENGİN VE KEMAL ÖZER'E YÖNELİK ÖLÜM TEHDİTLERİ KABUL EDİLEMEZ

Yaşam alanlarımızı, doğayı, kültürel varlıklarımızı koruma mücadelemizde her zaman yanımızda olan basın emekçilerine yönelik ölüm tehditlerine bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Gazetesi yazarı Aydın Engin'e yönelik ölüm tehditlerinden sonra Evrensel Gazetesi Tunceli Muhabiri Kemal Özer'in de kaçak avcılığı teşhir eden haberleri nedeniyle ölümle tehdit edildiğini öğrendik.
Devamı
SESLERİMİZİN SUSTURULMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ!

Biz yaşam savunucuları yıllardır ve özellikle son 14 yıllık AKP iktidarları boyunca yaşam alanlarımızı şirketlerin, sermayenin talanına karşı koruma mücadelesi veriyoruz. Dişimizle, tırnağımızla verdiğimiz bu yaşam mücadelemizde yıllardır sesimiz, soluğumuz, gözümüz, kulağımız olan basın yayın kuruluşları şimdi birer ikişer kapatılıyor.
Devamı
BÜYÜKŞEHİR: BU SUÇA ORTAK OLMA

TÜM İZMİRLİLERE VE KAMUOYUNA AÇIK MEKTUP İzmir'in su havzası Efemçukuru'nda altın çıkararak sularımızı kirleten TÜPRAG şirketi ile kente temiz su sağlamakla yükümlü olan İzmir Büyükşehir Belediyemiz'in sponsor ortaklığı yaptığını üzülerek öğrendik.
Devamı
12Copyright © Ege Çevre ve Kültür Platformu