egeçep logo
MAHKEME KARARLARI

ARAPDAĞI ALTIN MADENİ İLE İLGİLİ KARAR

, arama faaliyetleri bile ÇED kapsamında olmasına karşın, maden işletmesine verilen gayrisıhhi müessese ruhsatında ÇED sürecinin işletilmemesinin düşünülemeyeceği ve hukuka aykırı bulunduğu ileri sürülerek iptaline hükmedilmesi istemidir.
Devamı
KIŞLADAĞ GSM DAVASI USULDEN BOZULDU

Kisladag GSM davasinda, Manisa İdare mahkemesi'nin red kararını, Yargıtay 8. Daire, CMO'ya raporun teblig edilmemesi sebebi ile usulden bozdu...
Devamı
KOZA'NIN REDDEDİLEN DAVASI YARGITAYDA ONANDI

Koza Altın İşletmesinin, Arif Ali Cangı, Özer Akdemir ve Bilgi Basın yayın (Evrensel gazetesi) hakkında açtığo tazminat davası reddedilmişti. Koza'nın buna yargıtayda yaptığı itiraz da reddedildi.
Devamı
ARAPDAĞI ALTIN MADENİ İÇİN YÜRÜTMEYİ DURDURMA (YD) KARARI

İzmir 3. İdare Mahkemesi, Karşıyaka-Arapdağı'nda işletilmek istenen altın madeni için, EGEÇEP'in açtığı davada yürütmeyi durdurma kararı verdi. Bildiğiniz gibi Arapdağı, yerleşim yerlerine çok yakındır ve aynı zamanda bölgenin yağış alanında bulunması nedeniyle de yeraltı ve yerüstü sularının beslenme alanındadır.
Devamı
BUGÜN GAZETESİNE YİNE CEZA

BUGÜN gazetesi, 12 Mart 2009 tarihinde KANALTÜRK televizyonunda yayınlanan “NEŞTER” programını dayanak göstererek, 13 Mart 2009 tarihli sayısının 14. sayfasında tam sayfa bir haber yayınlamıştır.“BERGAMALILAR ATEŞ PÜSKÜRDÜ”
Devamı
deneme başlık

deneme özet
DevamıCopyright © Ege Çevre ve Kültür Platformu