Yasaklarınız ve Soruşturmalarınız Dayanışmamızı Durduramayacak! 

Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği’nin her sene düzenlediği bu sene “HAKLARIMIZLA VARIZ” temalı Kazdağı Ekofest’in Bayramiç Kaymakamlığı tarafından yasaklanması üzerine Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği yönetim kurulu üyeleri ve yurttaşlar Bayramiç Kaymakamlığı önünde basın açıklması gerçekleştirdiler. 24 saat geçmeden Bayramiç Emniyet Müdürlüğü, Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği yönetim kurulu başkanı Süheyla DOĞAN, savcılık tarafından basın açıklamasına katılan yurttaşlar hakkında soruşturma başlatıldığını, bunun için ifadeye gelmesini, diğer yurttaşların kimlik bilgilerini Emniyet’e iletmesini talep etti.  

AİHS MADDE 11 VE ANAYASA MADDE 34’DE açıkça yazmaktadır ki “Herkes, önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir.”. Bayramiç Kaymakamlığı önünde Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği ve yurttaşlar tarafından yapılan basın açıklaması, toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkı kapsamına girmektedir ve orada anayasal bir hakkın kullanımı söz konusudur. Ayrıca Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği yönetim kurulu başkanı Süheyla DOĞAN’dan diğer yurttaşların bilgilerinin talep edilmesi hukuk devleti sınırlarını aşıp polis devleti olma yoluna gidildiğinin göstergesidir. 

EGEÇEP OLARAK HEM EKOFEST’IN YASAKLANMASINI HEM DE KAZDAĞI DOĞAL VE KÜLTÜREL VARLIKLARI KORUMA DERNEĞI BAŞKANI SÜHEYLA DOĞAN’A AÇILAN SORUŞTURMAYI KINIYORUZ! 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir