egeçep logo
EGEÇEP ESKİ SÖZCÜSÜ Av ARİF ALİ CANGI DURUŞMASI

 EGEÇEP ESKİ SÖZCÜSÜ Av ARİF ALİ CANGI DURUŞMASI

Egeçedp’in kurucularından, ilk dönem sözcüsü Av. Arif Ali CANGI, Koza Altın’ın yoğun çabaları ile ve adeta hukuk zorlanarak sanık yapıldığı “taşlı yumurtalı saldırı” olaylarının ilk duruşmasında savunma yaptı. Çok sayıda avukat, gönüllü olarak Cangı’nın avukatlığını üstlendi.   

Savunmanlığı üstlenen avukatlar: Bergama Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya TBB adına Yönetim Kurulu üyesi Av.Ali Arabacı katıldı. İzmir Barosu Yönetim Kurulu üyeleri Av. Türkan Karakoç, Av. Özkan Yücel, Av. Anıl Güler, Av. Meriç ve  ayrıca ÇEHAV'dan Av. Emre Baturay Altınok, Av.Eralp Atabek, Av. Erol Çiçek, Av. Berna Babaoğlu Ulutaş, Av. Senih Özay , Av. Şehrazat Mercan, Av. Ömer Erlat, Bursa’dan Av. Nahide Demir, Turgutlu'dan Av. Hasan Namak ile İzmir'den  Av. Abdullah Öztürk, Av.Ali Reşat Öztürk, Av. Halil Dönmez, Av. Hande Atay, Av. Serkan Cengiz, Av. Betül Duran 

Duruşmada, Elele Hareketi, Foçep, Egeçep, Tema, Turçep üyeleri, Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi üyeleri ile Dikili ve, Bergama'dan çok sayıda yurttaş katılarak Cangı’ya destek verdi.

 

Yaklaşık 3,5 saat süren duruşmada, Cangı’nın savunması alındıktan sonra Mahkeme, müşteki Hayri Öğüt'ün ifadesinin alınması, müşteki vekillerine tanıklarını bildirmeleri için duruşmayı 16 Eylül 2005 saat 14'e erteledi. Duruşmada, 5 Haziran 2005’deki yaşananlar konusunda bir kez daha hafızamız tazelendi.

Duruşmaya katılımla, söylenen sözlerle, duruşumuzla, yaşam savunucularına gözdağı verme girişimine güzel bir cevap verdik.

 

 Arif Ali CANGI'nın savunması için 

TIKLAYINIZ15.06.2013Copyright © Ege Çevre ve Kültür Platformu