ZEYTİN İÇİN BİR ARAYA GELİYORUZ !

“Zeytin Katliamı” anlamına gelen yönetmeliğe karşı mücadelemiz devam ediyor. Çeşme-Urla-Yarımada Bölgesi ve İzmir için 12.Mart Cumartesi Gülbahçe / Yelki’de zeytin yönetmeliğinin iptalini amaçlayan eylem hazırlığı gerçekleştirilmektedir.
Kuzeyden Dikili, Foça’dan başlayarak, İzmir, tüm Urla-Çeşme Yarımadası etkinliğe davet edildi. Yüksek katılım bekleniyor.
Gelinen aşamada, çağrımız büyük bir karşılık bulmuştur.


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Güzelbahçe-Çeşme-Karaburun-Seferihisar Belediye Başkanları da katılımlarını teyid etmiştir. Yerel yönetimlerin yanı sıra 60’a yakın kuruluş da basın açıklamasını imzalayacaklarını ve katılımcı olacaklarını teyid etmiştir.
Arzumuz, her zaman ortak hareket ettiğimiz sizlerle bugünde Yelki’de bir arada olmaktır.
Sizlerin de basın açıklamasına katılmanızı, dilerseniz katılacaklara hitaben konuşmanızı ve elbette metni imzalayanlar arasında yer almanızı canı gönülden dileriz.
Saygılarımızla.


TOPLANTI ARAÇ DUYURULARI :

1-) İzmir Kent Konseyi, 12 Mart 2022 Cumartesi günü saat 14.00’de Güzelbahçe Yelki’de gerçekleştirilecek “Zeytinime Dokunma” dayanışmasının paydaşı olarak hizmet katının bulunduğu bina önünden hareketle araç (54 kişilik) planlaması yapmıştır.
(İzmir Kent Konseyi hizmet binası önünden saat 12.00’de araç kaldırılacaktır. Araç kontenjan sayısının kısıtlı olması sebebiyle araçla gelmek isteyen paydaşlarımızın 0232-2933504 nolu telefondan kayıt yaptırması gerekmektedir.)

2-) ORGANİZASYON EKİBİ/İBB tahsisli otobüs: 12 Mart 2022 Cumartesi günü saat 12:00 de İzmir Sabancı Kültür Merkezi önünden İBB otobüsü kalkacaktır. Bu vasıta önce Güzelbahçe’ye gidecek ve saat 13:00’de GÜZELBAHÇE Atatürk Kültür Merkezi önünden YELKİ-Toplantı alanına devam edecektir.

3-) Çeşme belediyesi, 12 Mart 2022 Cumartesi günü saat 14.00’de Güzelbahçe Yelki’de gerçekleştirilecek “Zeytinime Dokunma” toplantısı için 12:30 da Çeşme Pazaryeri’nden (futbol sahası arkası) araç planlaması yapmıştır.

4-) Çiğli Kent Konseyi organizesinde Çiğli Belediyesi önünden vasıta kalkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir